Linki do najciekawszych, moim zdaniem, stron o tematyce zegarkowejStrony o zegarkach firmy Omega


www.omega.ch - Oficjalna strona Omegi. Można na niej znaleźć bardzo wiele informacji zarówno o współczesnych jak i starszych modelach.

www.omegamuseum.com - Strona Muzeum firmy Omega zawierająca liczne ciekawostki z histrorii firmy. Umozliwia także wgląd do archiwum modeli producenta z Biel.

http://www.facebook.com/pages/OMEGA-Watches-Official/90884717210 - Oficjalny profil firmy w serwisie Facebook.

www.youtube.com/user/OfficialTimekeeper - Oficjalny kanał Omegi w serwisie YouTube.

www.chronomaddox.com - Strona nie żyjącego już niestety Chucka Maddoxa, człowieka znającego się jak mało kto na starych chronografach Omegi (oraz wielu innych marek). Na jego stronie znaleźć można również sporo danych na temat związków Omegi z NASA oraz inne przydatne informacje dla wszystkich fanów Omegi.

chuckmaddoxwatch.blogspot.com/ - Blog Chucka, na którym znaleźć można jego liczne komentarze odnośnie nowych chronografów jak również odpowiedzi na pytania zadawane mu na różnych forach.

omega-constellation- collectors.blogspot.com - Strona poświęcona głównie modelom Constellation i Seamaster, ale również inne modele Omegi znajdą na niej czasem swoje miejsce.

new-omega-watch-reviews.blogspot.com - Blog opisujący niektóre z nowości Omegi.

watches.ryanrooney.com/index.html - Strona Ryana Rooneya, zawierająca szczególnie dużo informacji na temat Omegi Speedmaster X-33.

speedmaster-mission.net - Z czystym sumieniem mogę stwierdzic, że nie ma w internecie lepszej strony poswięconej Omedze Speedmaster. Jean-Michel zebrał w jednym miejscu ogrom informacji na temat tej linii zegarków oraz ich historii. Dla wszystkich miłośników Omegi miejsce obowiązkowe do odwiedzenia.

www.old-omegas.com - Wspaniała strona zawierająca wiele skanów starych katalogów oraz instrukcji do zegarków Omegi. Bardzo przydatna lektura dla wszystkich szukających dokładniejszych danych o swoim zegarku.

www.30t2.com - Bardzo ciekawa strona mieszkającego w Szwecji Pera przedstawiającego jego kolekcję Omeg. Trochę opisów i sporo zdjęć.

www.freewebs.com/omegauk/index.htm - Kolejna strona przedstawiająca niezwykłą kolekcję Omeg. Równocześnie autor opisał historię ciekawszych spośród swych zbiorów.

www.omega-fanatic.com - Kolejna strona fana Omeg. Trochę historii oraz unikalnych skanów.

http://members.chello.nl/~h.mennink/watches/_private/omegadynamic.htm - Niewielka strona poświęcona linii Dynamic (głównie jej trzeciej gereracji).

www.samo-bienne.ch - Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Omegi - sporo ciekawych informacji na temat historii Omegi.

www.omega4u.net - Strona z kilkoma ciekawymi artykułami.

www.omega-addict.com - Niewielka strona, zawierająca jednak kilka przydatnych informacji.

www.chronocentric.com - Ciekawy serwis ze sporym działem na temat Omeg.

www.deskdivers.com - Strona poświecona zegarkom dla nurków (między innymi Omedze Seamaster PloProf i 120m).

www.rruegger.ch/dive_watch_introduction - Kolejna strona opisująca wiele kultowych zegarków dla nurków (w tym Omeg). Niestety dostępna jedynie w języku niemieckim.

www.omegawallpaper.com - Strona z wieloma tapetami związanymi tematycznie z zegarkami firmy Omega.

www.antiquorum.com/omegamania - Strona poświęcona aukcji tematycznej Omegamania, która odbyła się w 2007 roku.

www.expeditionexchange.com/omega/ - Ciekawy artykuł na temat Speedmasterów Pro (Moon Watcha oraz X-33). Sporo zdjęć oraz informacji na temat historii tych modeli oraz ich współczesnego wykorzystania.

www.omegarolex.com - Strona z informacjami na temat marek Rolex i Omega - trochę o modelach, mechanizmach i historii marki.

www.lesmala.net/jean-michel/lemania/ - Strona o kultowym mechanizmie Lemania 5100. Można znaleźć na niej historię tego werku oraz wiele informacji technicznych.

http://www.cousinsuk.com/document/category/166.aspx - Bardzo przydatna strona dla wszystkich poszukujących schematów budowy konkretnych mechanizmów Omegi oraz bransolet do zegarków tego producenta.


Strony o tematyce ogólnozegarkowej


http://www.ranfft.de - Strona dr Rolanda Ranffta zawierająca niezwykle dokladne informacje na temat mechanizmów zegarkowych.

ninanet.net/watches/launchpad - Wspaniała galeria zdjęć różnych zegarków, których autorem jest Steve G. (w kolekcji znajduje się również kilka klasycznych Omeg).

www.watchprosite.com - PuristSPro zawiera sporo niezwykle dokładnych artykułów oraz kilka for tematycznych (między innymi o Omedze).

timezone.com - Jeden z największych na świecie serwisów internetowych poświęconych zegarkom. Wśród licznych for tematycznych znajdziemy tutaj także forum poświecone w całości firmie Omega.

forums.watchuseek.com - Bardzo duże forum zegarkowe, posiadające także dział poświęcony Omegom.

zegarkiclub.pl - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków czyli największy polskojęzyczny serwis poświęcony pasji zegarkowej. Zakupy, nowości, publikacje pytania i odpowiedzi to wszystko znajdziecie na KMZiZ.

www.gmtforum.pl/ - Może nie tak potężne pod względem użytkowników jak i działów forum jak w przypadku KMZiZ, jednak pozwala na merytoryczną dyskusję w gronie osób znanych z - Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

www.pasjonaciczasu.pl - Forum zegarkowe zrzeszające miłośników zegarów i zegarków.

www.radzieckiezegarki.fora.pl - Forum miłośników zegarków tworzonych za naszą wschodnią granicą.

www.polskie_zegarki.republika.pl - Świetna strona autorstwa Krzysztofa W. poświecona polskim zegarkom montowanym w Błoniu w latach sześćdziesiątych.

www.atlantic.helwecja.com - Strona poświęcona znanej i lubianej w Polsce marce Atlantic. Na stronie znaleźć można bardzo szczegółowe opracowanie na temat marki i jej produktów.

www.poljot.pl - Strona poświęcona zegarkom rosyjskim i radzieckim.

www.watches.prochowicz.com/Watches_Gallery.php - Bardzo obszerna galeria autorstwa rpocha, zawierająca zegarki z czasów ZSRR.

crazywatches.w.interia.pl/indexpl.html - Bardzo ciekawa strona Piotra Samulika poświęcona zegarkom wzornictwa "spacedesign" z lat 1950-1970.

www.paneristi.pl - Polskie forum miłośników zegarków Panerai.

http://hautehorlogerie.pl/ - Strona autorstwa Mariusza Wiśniewskiego o zegarkach firmy Vacheron Constantin oraz kilku innych markach z najwyższej zegarkowej półki.

web.archive.org - Serwis dzięki któremu mozna sprawdzic jak wyglądały konkretne strony internetowy przed laty (bardzo przydatny w poszukiwaniu niektórych nie tak bardzo starych, a mniej znanych modeli).

www.chronos24.pl - Ciekawy serwis o zegarkach, którego zespół redakcyjny składa się między innymi z kilku osób znanych z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Poza aktualnościami o tematyce zegarkowej znaleźć tu można również nieco artykułów na temat historii oraz osiągnięc niektórych zegarkowych marek.

www.gnomonika.pl - Interesująca strona na temat zegarów słonecznych.

watchesinmovies.info - Jak wskazuje sama nazwa strona jest poświęcona różnym zegarkom występującym w filmach i serialach.

www.phase-de-lune.net/ - Galeria, z kilkoma bardzo dobrymi sesjami zegarków (w tym Omeg).


Linki do stron komercyjnych


www.zegarmistrz.info.pl/ -Strona zakładu zegarmistrzowskiego Antoniego Iskały z Bytomia, czyli jedynego miejsca gdzie oddaję do przeglądów i napraw swoje zegarki.

www.chrono24.com -Międzynarodowa giełda zegarków.